Verona
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Legutóbbi témák
» kilencedik csoport
A régi Fonsac kúria EmptyPént. Jan. 18, 2013 6:39 am by Vendég

» Angel and Demon
A régi Fonsac kúria EmptySzer. Jún. 20, 2012 12:07 am by Arm Xilo

» Lovebites Szerepjáték
A régi Fonsac kúria EmptyVas. Jún. 17, 2012 11:18 pm by Arm Xilo

» Circus Amok
A régi Fonsac kúria EmptyVas. Jún. 17, 2012 11:13 pm by Arm Xilo

» Prison - éld az életed.
A régi Fonsac kúria EmptySzer. Jún. 13, 2012 7:05 pm by Vendég

» The Hamptons
A régi Fonsac kúria EmptyKedd Jún. 12, 2012 9:04 am by Vendég

» Diary of Darkness
A régi Fonsac kúria EmptyKedd Jún. 12, 2012 8:47 am by Vendég

» Teen Wolf FRPG
A régi Fonsac kúria EmptySzomb. Jún. 09, 2012 1:08 am by Vendég

» secrets world
A régi Fonsac kúria EmptySzer. Május 02, 2012 4:23 am by Vendég


 

 A régi Fonsac kúria

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Juliett Capulet
Vampire
Vampire
Juliett Capulet


Hozzászólások száma : 25
Join date : 2012. Apr. 11.
Titulus : ~beautiful monster~
Idézet : ~Every rose has its thorns, and she was no exception.~

A régi Fonsac kúria Empty
TémanyitásTárgy: A régi Fonsac kúria   A régi Fonsac kúria EmptyHétf. Ápr. 16, 2012 5:54 am

Amint megpillantod az ódon épületet rögtön libabőrös leszel. Valaha egy gyönyörű ház volt két tornya az ég felé mutatott, a hatalmas vízköpők pedig barátságosan bámultak a látogatókra. Mostanra a falakat borostyán nőtte be, az ajtók és ablakok eltűntek, a fele ház már az anya földel vált eggyé. Tökéletes hely a gondolkodásra, vagy akár napló írásra.
Vissza az elejére Go down
Arm Xilo
Witch
Witch
Arm Xilo


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Apr. 11.
Age : 29
Titulus : ° The evil girl °
Foglalkozás : Mások bosszantása
Idézet : Míg én élek a jónak nyugta nincs ^^

A régi Fonsac kúria Empty
TémanyitásTárgy: Re: A régi Fonsac kúria   A régi Fonsac kúria EmptyHétf. Ápr. 16, 2012 6:14 am

A régi Fonsac kúria Tumblr_m21blktf381rn6ncb
& Juliett


Egy kis séta


Egy kis sétára indulok. Jót tesz majd egy kis fejszéllösztétes. Meg pluszba nem leszek otthon mikor a szüleim rájönnek, hogy véletlenül fölgyújtottam apám karosszékét. Kapok is majd érte, de jobb később mint előbb. Főleg ha azt nézzük apám milyen szigorú. Nagyon durván tud büntetni és jobb ha egy kicsit kiereszti a gőzt mielőtt beszélünk. Igazán nem direkt volt, de már megtörtént. Ilyen az ha az ember kezdő boszorkány. Akadnak hibák, főleg velem. Gyorsan fölkapok egy hosszú ujjú fehér ruhát, hajamat két copfba fogom oldalt és megkötöm őket egy kis szalaggal. Olyan kislányosan nézek ki, de hát nincs mit tenni. Kiosonok a hátsó ajtón és elindulok. Már a fél várost átjártam, majd nem sokára a város szélére érek. Kiss erdős területen találom magam. Alig megyek egy kicsit mikor megpillantom a romos házat. A romok mindig is vonzottak így most is szinte futva megyek a régen lakott házhoz. Olyan jó egy ilyen helyet találni. Belépek a sok leomlott fal és a csupa rom közé. vannak fadarabok is ha jól látom. Kíváncsi lennék milyen lehetett ez a ház mikor még éltek benne. És vajon kik és milyen emberek lakhatták ezt a házat egykor. Egy stabilnak látszó régi falrészhez lépek, s leülök rá. Fejemet megtámasztom kezemmel és azon töprengek mi lehetett itt, mikor emberek járták ezt a házat. Először egy kisebb bált képzeltem el. Meg a családot. Az apa, a ház ura egy kissé pocakos kedves és barátságos ember. Az anya, úgy szintén kedves bár egy csalfa nőszemély. Van három gyerekük. Egy 6 éves kislány, Violett, egy 17 éves lány Caroline, és egy fiúk aki már kész férfi, a 21 éves Chars. Egész jól megalkottam ezt a kis világot a fejemben. És még a legidősebb gyereket is elég jóképűnek képzeltem el. Nagyot sóhajtok és csak próbálok tovább képzelegni, hogy addig se a valóságban kelljen lennem.
Vissza az elejére Go down
Juliett Capulet
Vampire
Vampire
Juliett Capulet


Hozzászólások száma : 25
Join date : 2012. Apr. 11.
Titulus : ~beautiful monster~
Idézet : ~Every rose has its thorns, and she was no exception.~

A régi Fonsac kúria Empty
TémanyitásTárgy: Re: A régi Fonsac kúria   A régi Fonsac kúria EmptyHétf. Ápr. 16, 2012 6:46 am

to Arm Xilo

Ezredszer is az égnek emeltem szemeimet, amint azon kaptam magamat hogy újfent kibámulok az ablakon. Oda kint sütött a nap, s a légkör oly hívogatóan köszönt felém, hogy kedvem lett volna felpattanni és kisietni a szalonból. Ehelyett egy kedves mosollyal az arcomon, egy csésze tejes-vérrel a kezemben, néztem farkas szemet legújabb kérőmmel Mr. Edward La Crossonal, aki cseppet sem nyerte el a tetszésemet. Folyamatosan a dekoltázsom felé tekingetett, s valahányszor rám pillantott kaján vigyor terült szét a száján. A férfi gazdag volt, eszeveszettül gazdag, édesanyámék ezért is engedték be a házba. Azonban bármily nemesi származású is, nekem nem tetszett. Hogy is tetszhetett volna mikor egyáltalán nem úgy nézett ki, aki mellett szívesen leélném az életemet? Enyhén kopaszodó haja volt, hatalmas bajusz keretezte pufi arcát, ahol izzadság cseppek gyöngyöztek. Az öltözéke drágának, és különlegesnek hatott, de ahogy ez a férfi benne parádézott inkább mulatságosan festett. Valahányszor felnevetett, mintha csak valamely disznó röfögését utánozná, a gyomrom felfordult és még a vér megivásához sem volt kedvem. Egy szerencsém az volt, hogy az etikett szabályai szerint lassan lejár a látogatási idő és én szabadulhatok innen. A fűzőm észveszejtően fojtogatónak tűnt, még levegőt is alig kaptam s éreztem amint egyre jobban elsápadok. Rettentően vágytam a szabadba, el ebből a házból, a börtönömből... Mintha csak imáim meghallgattatásra találtak volna, édesapám diszkréten belépett az ajtón, meghajolt majd Mr. La Crossonhoz lépett.
- Mit szólna egy pohár jóféle borhoz? Ebben a nagy melegben jól fog esni. A pincéből hozatom fel, ahol ilyenkor hideg van. - vállon veregette a kérőmet, aki kapva kapott az alkalmon és felállt a selyem borítású szófáról, amelyen eddig terpeszkedett. Megkönnyebbülten tettem le a csészémet, és hagytam hogy a kérőm kezet csókoljon.
- Remélem még láthatom szívem választottját. - búgta a melleimet bámulva, s azon nyomban kedvem lett volna arcul csapni. Baráti kacajok közepette hagytak magamra a szalonban, s miután távolodásuk zaja elhalkult, fellélegezhettem. Felálltam és a szobámba siettem, ahol össze szedtem a naplómat, és madártollamat majd magamra kaptam csuklyás köpenyemet és kisettenkedtem a házból. Lassan indultam el a hosszú sétámra, utamat először a patak felé vettem ahol egy pár percre megálltam, és a már előre előkészített kenyér morzsákkal megetettem a kacsákat. Tovább indultam, egy erdei ösvényt választottam amelyet úgy tűnt, hogy már régen jártak. Végül kilyukadtam a romos háznál, annál a búvóhelynél ahova az élet elől menekülhetek el pár órára.
Leültem a kőlépcsőkre s ölembe vettem a bőrborítású naplót. Még anyámtól kaptam a 18. születésnapomra, s azóta egy napot sem mulasztottam el írni bele. Madártollamat bele mártottam a tintába, majd körmölni kezdtem. Annyira bele feledkeztem az írásba, hogy amikor legközelebb feleszméltem, hangokat halottam. Léptek közeledtek a romos házhoz, s szinte reflex szerűen bújtam el, egy fal menedékébe. Egy szőke hajú körülbelül velem egy idős lány lépdelt a romok között, gyönyörű fehér ruhájával felszántva a port maga körül. Elgondolkodva bambult a semmibe, az arcáról ezernyi érzelmet le tudtam olvasni. Érdekesnek találtam ezt az emberi lényt, úgy döntöttem megszólítom. Talán megkérdezhetném mit keres itt? Hiszen az emberek tudják hogy milyen veszélyes egyedül elkószálni. Rengeteg monda kering itt a vérfarkasokról, és vámpírokról. Lehetséges hogy ő is egy az ellenség közül? Még soha nem láttam farkast közelről, de az az érzésem hogy ő nem egy Montague. Csendesen léptem oda hozzá, a naplót szorosan magamhoz ölelve tartottam, kissé bátortalanul szólítottam meg.
- Mi járatban vagy erre? - kérdeztem, s magam sem tudtam hogy miért vagyok ilyen bizonytalan. Valamiféle furcsa érzés lengte körbe ezt a teremtményt, és biztos voltam benne, hogy nem emberei lény. Talán boszorkány? Reméltem hogy nem ijesztettem meg, és válaszát várva érdeklődve vontam fel szemöldökömet.
Vissza az elejére Go down
Arm Xilo
Witch
Witch
Arm Xilo


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Apr. 11.
Age : 29
Titulus : ° The evil girl °
Foglalkozás : Mások bosszantása
Idézet : Míg én élek a jónak nyugta nincs ^^

A régi Fonsac kúria Empty
TémanyitásTárgy: Re: A régi Fonsac kúria   A régi Fonsac kúria EmptyHétf. Ápr. 16, 2012 7:23 am

A régi Fonsac kúria Tumblr_m21blktf381rn6ncb
& Juliett


Te az vagy…[/size]


A fal darabon ücsörögve még mindig képzelegtem. éppen egy bálon járt az eszem. Elképzeltem milyen lehetett. A hallban sok vendég nyüzsög és mindenki kezében egy pohár pezsgő van. A két lány testvér gyönyörű kék ruhákban vannak. Az egyedüli fiú gyerek öltönyben feszül. De most már magamat is beleképzeltem. Éppen a sarokban állok kezemben egy pohárral és egy idős hölggyel beszélgetek. Közben az legidősebb gyerekkel szemezek. Hirtelen megszólal a házigazda és kijelenti, hogy most a tánc következik. Az emberek azonnal leteszik a poharakat és elindulnak, hogy félre vagy a párjukhoz álljanak. Én is leteszem gyorsan a poharat mielőtt kiesik a kezemből. Mikor épp vissza fordulok szembe találom magam Charssal. Rámosolygok, de mikor épp megszólalna, valaki kiránt egy kérdéssel a csodálatos képzelgésemből. Kissé megrázom fejem és mikor már újra tisztán látok egy nő magasodik elém. Rossz érzés fog el. Nem azt érzem, hogy a lány veszélyes lenne túlságosan, csak egy olyan Valami titka van megérzésem van. Fölállok és mosolyogva nézek rá.
- Csak a szüleim elől menekülök. És te? - kérdezek vissza, hisz a már ilyen kedvesen kérdezett, miért ne tenném meg ugyan ezt. Nem félek tőle de azért jól végig merem. Tényleg titkol valamit úgy érzem. Lehet, hogy valamilyen lény. Nem hiszem, hogy boszorkány. Ha meg vámpír akkor talán nekem támadt volna. Ha meg vérfarkas…az nem is lehet. Nem hiszem, hogy ő az lenne. Ahoz túl, túl valamilyen. Nem vagyok formában de ezt ha lehet ő ne érezze meg.
- Én Arm Xilo vagyok egyébként. Na és téged, hogy hívnak? - teszem föl újabb kérdésemet a lehető legudvariasabban de remélem, hogy ő sem tartja magát túlságosan az illemhez. Barátságosan mosolygok rá és odébb sétálok egy kicsit. Imádom ezeket a romokat már most. pedig először vagyok itt.
- Ne haragudj de te véletlenül nem vagy…vámpír? - teszem föl nyekeregve a kérdést. Nem azért nyekergek mint egy régi ajtó, mert félnék a vámpíroktól hanem azért, mert elég illetlennek érzek ilyet kérdezni. Arcomon színtiszta nyugalom van és most az arcom tükrözi a bennem lévő nyugalmat. Szembe fordulok a lánnyal és mivel nagyon rosszul érzem magam a kérdés miatt, gyorsan még hozzá teszek valamit.
- Nem zavar, hogy az vagy csak tudnom kell. - Nagyot nyelek és feszülten várom, hogy mi lesz a válasza. Ha tényleg vámpír föl merül egy kérdés: Vajon meg akar-e ölni? Még lenne pár kérdésem, de ez foglalkoztat a legjobban. Nem akarom bántani ha nem muszáj. Gonosznak gonosz vagyok de azért nem egy undok banya. Kihúzom magam és előveszem azt a beképzelt liba arckifejezésem. Nem vagyok az, de jobb ha abban a hittben ringatom, hogy el vagyok szállva magamtól.
Vissza az elejére Go down
Juliett Capulet
Vampire
Vampire
Juliett Capulet


Hozzászólások száma : 25
Join date : 2012. Apr. 11.
Titulus : ~beautiful monster~
Idézet : ~Every rose has its thorns, and she was no exception.~

A régi Fonsac kúria Empty
TémanyitásTárgy: Re: A régi Fonsac kúria   A régi Fonsac kúria EmptyKedd Ápr. 17, 2012 8:12 am

to Arm Xilo
Valahol nagyon messze járhatott, mert mintha egy kicsit zavarodottan pillantott volna rám. Közvetlen válasza, felbátorított ám még mindig idegenkedve tekintettem rá. Kedves lánynak tűnt, meg volt a maga sajátos stílusa, s úgy véltem felfedezni hogy nem az a jámbor fajta. Nem mintha én olyan ártatlan lennék, hiszen ha az ember vámpír akkor már eleve nem lehet ártatlan. Viszont ahhoz képest, hogy vérszívó vagyok, igenis van szívem, és olykor még az emberekkel is szót tudok érteni. Kérdésére, egy apró mosoly jelent meg a szám sarkában, természetesen én is a tilosban jártam.
- Szinte már megfojtott az otthoni levegő. Muszáj volt kimozdulnom. - válaszoltam, kedvesen az ismeretlen lányt nézve. Ezelőtt még soha nem láttam, pedig Verona nem egy nagy város, mégis sok olyan ember van akiket még soha életemben nem láttam. Természetesen ez azért is van, mert a szüleim nem engednek ki túl gyakran, s így nem igen tudok új embereket megismerni, csak a régi szokásos, társasági eseményeken ismerkedek meg néhány új vámpírral. Örültem hogy most nem kell az etikett szabályait követnem, nyugodtan tehetem azt amit szeretnék. Ugyanezt a felismerést láttam megcsillanni a lány szemében miközben bemutatkozott. Szokatlan neve, csak még érdekesebbé, és titokzatosabbá tette az ismeretlent, s most már biztos voltam benne hogy nem egy emberi lénnyel társalgok éppen.
- Az én nevem Juliett Capulet. Örvendek a találkozásnak. - mutatkoztam be, s már szinte reflex szerűen pukedliztem egyet. Nehéz volt számomra levetkőzni a gátlásokat, és elfeledni az illemet, mikor szüleim és dadám oly kitartóan neveltek belőlem kitűnő úri hölgyet. Máig is számtalan tenni valóm akad, amelyeket nem saját magam szórakoztatására kell megtennem, hanem szüleim számára, hogy örüljenek. Ott vannak például a latin órák, a mértan és a geometria, újabban pedig a csillagászat is napirendre került. Ezek mellett még ott vannak a zene órák, ahol zongorázni és hegedülni tanulok, már négy éves korom óta. Ne feledjük a sportot sem, hiszen mára már profi szinten űzöm a tollas labda, és a krikett játékát. Kíváncsi lettem volna hogy Arm milyen nevelést kapott. Vajon neki sem volt sok bele szólása abba hogy mit is tanítsanak neki? Neki is alig volt szabad ideje? Mielőtt feltehettem volna egy kérdést, a lány megelőzött. A kérdése hirtelen jött, egy pillanatig tátott szájjal figyeltem őt, és hirtelen nem tudtam mit válaszolhatnék. Gátlások és elő játékok nélkül szegezte nekem a kérdést, s most úgy éreztem magam mintha leforráztak volna. Igyekeztem rendezni az arc vonásaimat, és elmémben a szavak után kutattam. Végül bólintottam, majd megszólaltam.
- De igen, vámpír vagyok. - vallottam be, hiszen már nem volt rejtegetni valóm. Ekkor össze vontam a szemöldökömet, fejemmel felé böktem. - Na és te? Talán boszorkány vagy? - tettem fel ezúttal én a kérdésemet, s miközben válaszát vártam igyekeztem nem arra gondolni hogyha a szüleim megtudják hogy elárultam egy idegennek a kilétemet, azon nyomban örök szoba fogságra ítélnek.
Vissza az elejére Go down
Arm Xilo
Witch
Witch
Arm Xilo


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Apr. 11.
Age : 29
Titulus : ° The evil girl °
Foglalkozás : Mások bosszantása
Idézet : Míg én élek a jónak nyugta nincs ^^

A régi Fonsac kúria Empty
TémanyitásTárgy: Re: A régi Fonsac kúria   A régi Fonsac kúria EmptyPént. Ápr. 20, 2012 8:50 am

A régi Fonsac kúria Tumblr_le5y0d5POk1qar6tno1_500
& Juliett


Talán igen, talán nem…

Válaszára kissé elmosolyodom. Picit bólogatok is, nagy részt azért, mert igazán megértem a helyzetét. Jó kimozdulni otthonról főleg ha egész nap benn rohad az ember egy szobában. A bemutatkozásnál a pukedlin elmosolyodom. Azért eléggé furcsa, hogy ezt teszi. próbálom nem elnevetni magam de ez nehéz. Sokkal inkább arra kéne koncentrálnom, hogy ő mit tesz.
- Szint úgy örvendek. - mosolygok rá de én nem pukedlizek. Mikor rákérdezek a fajára állításom be igazolódik. Szóval tényleg vámpír. A vissza kérdezésre csak elmosolyodom. körül nézek és egy fadarabra akad tekintetem. Mereven bámulom a fadarabot ami úgy egy perc után kigyullad. Ismét mosolygok és a lány felé fordulok.
- Szerintem ez válasz a kérdésre. - veszek egy nagy levegőt és közelebb megyek hozzá. - És mond csak Juliett nincs kedved egy kicsit sétálgatni? - kérdezem egy cinkos mosollyal. Sokan őrültnek tarthatnának azért, mert nem félek tőle de hát nem úgy tűnik mint aki ártana akarna nekem. Akár jön velem akár nem én elindulok a romok között bóklászni egy kicsit.
- Te mióta vagy itt Veronaban? Nem szoktalak látni, pedig én már itt születtem. - kérdezem meg és ha a levegőnek beszélek csupán az sem érdekel. Őrültnek lehet nézni bár nincs kinek. Nem hallottam és láttam senkit Julietten kívül. De most az a lényeg, hogy végre találtam egy érdekes beszélgető társat. Csak ha bele gondolok életem végéig tartó bezártságot kapok ezért ha a szüleim megtudják, hogy egy vámpírral cseverésztem. Na de mióta is érdekel, hogy a szüleim mit gondolnak? Kezdek kicsit kifáradni mostanában. Olyan kevés dolog történik velem de mégis olyan sok. Tiszta őrület az életem. Főleg azóta mióta kiderült, hogy mi vagyok. Vagyis azt már tudtam jó ideje csak mióta még már boszorkányoskodok is azóta minden olyan furcsa. főleg a természet. mintha érezném a természetet. De ez hülyeség szerintem. De anyámat nem akarom megkérdezni erről. Majd rájövök én magam is. De a legbizarrabb az egészben, hogy az álmaim olyan valósak és pár dolgot megálmodtam előre. Kissé ijesztő is az, hogy boszorkány vagyok, viszont ez még izgalmasabbá teszi az egészet.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A régi Fonsac kúria Empty
TémanyitásTárgy: Re: A régi Fonsac kúria   A régi Fonsac kúria Empty

Vissza az elejére Go down
 
A régi Fonsac kúria
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Verona  :: Verona :: Külváros-
Ugrás: